^ Back to Top

SDZO

Svaz dobrovolných záchranářů Otrokovice

Potřebujeme

Vážení sponzoři,

na úvod nám dovolte několik slov o naší organizaci: jsme jiní než organizace různých Rozumků, Faltových a Pánků, kteří se zabydleli  na grantech, dotacích a nesmyslných programech a mají z toho dobře placenou živnost. Na rozdíl od nich my doopravdy pomáháme. Možná prozatím jen v malém měřítku, ovšem to jen proto, že se živíme obyčejnou prací a záchranářské činnosti se věnujeme v našem volném čase a za použití výhradně vlastních a soukromých finančních zdrojů.

Naše schopnosti nás ovšem již nyní jednoznačně činí unikátní zásahovou jednotkou nejen v ČR, ale i v Evropě. Naše zásahové vozidlo vydrží být energeticky nezávislé po dobu větší než dva měsíce, a to při posádce až 12 osob, a zvládneme dojet do vzdálenosti až 1100-1200 km v závislosti na terénu. Po zakoupení dalšího vybavení se naše vozidlo během tří minut bude moci proměnit v plnohodnotnou sanitku s lepší průjezdností, než mají běžné záchranářské vozy, a která dokáže převézt za jakéhokoli počasí najednou až šest těžce zraněných a zároveň do postižených míst dopravit až 4000 kg humanitární pomoci. Naše vozidlo letos také dovybavíme profesionální meteostanicí a satelitním internetem pro případ operací v místech, kde není mobilní signál. Budeme tedy schopni zajistit informace při jakémkoli počasí a situaci v reálném čase a tyto předat kompetentním úřadům. 

Pokud se nás tedy rozhodnete podpořit, rádi bychom Vám v této sekci ukázali konkrétní vybavení, které bychom si rádi pořídili a které by výrazně zkvalitnilo a zvýšilo naše možnosti úspěšně zvládat krizové situace. Nezapomeňte, prosíme, že nedobrovolnou a mnohdy nepředvídatelnou součástí takovýchto krizových situací můžete být právě i Vy, a že záleží do značné míry tedy i na Vás a Vaší podpoře, zda Vám a Vašim blízkým budeme schopni účinně a včas pomoci. 

Podpořit nás můžete buď finanční částkou, která bude na nákup vybavení použita, nebo přímo zakoupením čehokoli z následujícího seznamu věcí, které jsou aktuálně bohužel nad naše finanční možnosti:

Záchranářský člun pro 12 osob:

A k němu motor, nejlépe tento či podobných parametrů:

Dále 12 kusů záchranných vest:

Z vybavení sanitky nám jde zejména  o defibrilátor, nezbytný v případě srdeční zástavy:

 

Monitor životních funkcí spolu s připojenou kyslíkovou terapií pro stabilizování pacientů:

Pro případ delších výjezdů a vícedenních záchranných prací bychom rádi získali do vybavení dva tyto stany pro možné nouzové ubytování:

Pak je několik desítek tzv. drobností, jako jsou ochranné obleky, masky, různé přístroje a vybavení, které jsou již jednotlivě v řádu tisíců, ale dohromady udělají hezkou sumu. Pro posouzení: ve vybavení vozíme 50 ks záchranářských dek a 200 ks termoizolačních folií. Tyto dvě položky vyšly na 11 000 Kč. Podobných věcí potřebujeme velké množství, aby bylo možno poskytnout pomoc i větším skupinám osob. Pokud se tedy rozhodnete nás podpořit malou částkou, nebo chcete věnovat konkrétní vybavení v určité hodnotě, obraťte se prosím na nás emailem a jistě se dohodneme.

Podpoříte nás i sledováním na Facebooku. Pokud se chcete zúčastnit našich akcí, požadujete pro Vaši firmu prezentaci nebo školení či výcvik, s důvěrou se na nás obraťte.

Samozřejmostí je možnost odečíst si veškeré poskytnuté příspěvky z daní. 

Číslo transparentního účtu: 2600589700 / 2010

IBAN: CZ2620100000002600589700

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Děkujeme!

 V případě zájmu nás kontaktujte na tel. 728979366 - p. Rudecký Dušan, předseda SDZO