^ Back to Top

SDZO

Svaz dobrovolných záchranářů Otrokovice

Chlastačka s Máňou

SDZO uspořádal dne 4. 6. 2016 na střelnici v Kvasicích pro své členy, příznivce a podporovatele akci nazvanou Chlastačka s Máňou. Kromě zábavy, vzájemného seznamování a střelby na střelnici bylo cílem opět vyzkoušet v praxi, co auto zvládne - jestli soláry utáhnou výčepní zařízení, jestli kamna pěkně topí a nečoudí nebo kolik lidí se vyspí v přípojném stanu. Akce se velmi vydařila a všichni odjížděli spokojení. 

Další fotografie opět ve fotogalerii z akcí. 

Chlastačka s Máňou1

Dětský den v Kvasicích 2016

Dne 21. 5. 2016 se SDZO zúčastnil tradičních oslav Dne dětí na střelnici v Kvasicích. Jak je vidět z dalších fotografií umístěných ve fotogalerii, prezentovaná technika se dětem líbila. 

Kvasice Den dětí 2016

Praga V3s - solární panely a stůl

I v dubnu pokračujeme v rekonstrukci našeho vozu Praga V3s. Máme již nainstalovány dva 150W solární panely, které vozidlu více než dostatečně zajišťují energetickou soběstačnost, a to i za jízdy. Tyto panely jsou umístěny na vodotěsné zateplené bedně, jejímž primárním účelem je skladování potravin při přepravě do krizových oblastí, Podařilo se nám také namontovat dvoupolohový pracovní stůl, který může v případě potřeby sloužit jako nouzové lůžko pro 3-4 osoby a který lze snadno demontovat mimo prostor vozidla. 

solarni panely

Vyproštění zapadlého vozidla 9.1. 2016

Dne 9.1. 2016 v 13:00 hod. proběhlo první letošní vyprošťování zapadnutého vozidla, ve kterém jeli mladí florbalisti ze zápasu. Akce byla rychlá a jednoduchá. Naštěstí se nikomu nic nestalo a nevznikla žádná škoda na majetku. A k videu: končí ve chvíli, kdy se V3s rozjíždí a začíná tahat - malá paměť telefonu. Tuto službu bezplatného vyprošťování vozidel nabízíme do konce ledna. Podle počasí budeme případně prodlužovat. 

Video zde: Videogalerie

Postupující práce na Máni

12.1. 2016 - Dnešní práce na autě - podařilo se smontovat víko bedny se solárními panely, to se zítra nahodí na střechu auta a následně připojí. A první zkouška kamen, protože jsme v neděli dokončili komín. Krásně táhly a hučely. Také máme konečně naprogramovány radiostanice.